Cilt Bakımı İstanbul

Cilt Bakımı

product

Cilt Bakım Hizmetleri

Devamı için Tıklayın...

Saç Bakımı

product

Saç Bakım Hizmetleri

Devamı için Tıklayın...

Vücut Bakımı

product

Vücut Bakım Hizmetleri

Devamı için Tıklayın...

Sivilceler İçin Bakım


Cildimizde oluşan sivilce ler, hem verdikleri acıyla hemde estetik görünümü bozması açısından baş belalarıdır. Sivilce li ciltlerden kurtulmanız için uzmanlar bakım önerilerinde bulundular. İşte o bakım önerileri :

Akne, deri altındaki kıl kökleri ve yağ bezelerinin iltihaplanması sonucu oluşuyor. Yağ bezelerinin en yoğun olduğu yerler ise, yüz, göğüs ve sırttır. Aknelerin oluşmasında dört önemli faktör rol oynuyor:

Yağ bezeleri tarafından salgılanan sebumun artması; kıl ve yağ kanallarının tıkanması, yağ kanalı içindeki kanalların çoğalması ve enflamasyon( şişme, kızarıklı ve iltihaplanma)
Bakımı:

Akne sorunu olduğunda, cilt temizliği önem kazanır. Ancak çok fazla abartılmaması gerekir. Günde iki kez temizlemek yeterlidir. Akneli ciltlerde, genellikle cildin PH dengesi bozulur. Dengenin yeniden kurulması için, PH5-5 temizleyicilerin kullanılması gerekmektedir.
Akneli ciltler için en uygun olan temizleyiciler, jel olanlardır. Jel ciltten kolayca akarak arınır. Sabun şeklindeki temizleyiciler, siyah noktaların oluşumunu arttırır.
Cildiniz ne kadar yağlı ve sivilce li olsa da, nazik davranmaktan vazgeçmemelisiniz. Aşırı soyucu ve tahriş edici bakımlardan kaçının. Temizleyici olarak AHA ürünleri tercih edin. Siyah noktaların temizlenmesi yararlıdır. Ancak bunu uzmanlara yaptırın.
Sivilceleri kaşımak ve sıkmak yüzde iz kalmasına neden olabilir. Akneli cildin hassasiyeti arttığı için, daha fazla iz kalmaya meyillidir. Ayrıca yüz tahriş olduğunda, kılcal damar larda çatlamaya sebep olabilir.

Yağsız nemlendiriciler, akneli ciltleri sakinleştirir ve rahatlatır.
Akneli ciltlere, yüz yıkadıktan sonra hemen nemlendirici sürülmez. Yeni yıkanan cilt gerilir. Bu yüzden nemlendiriciyi gereğinden fazla emer. Yıkandıktan 15 dakika sonra cilt kendine gelir ve sürülen nemlendiriciyi ihtiyacı oranında kullanır.
Akneli ciltler, makyaj malzemelerinde her zaman hafifi ve yağsız olanı tercih etmelidirler.
Akneli cildi fırçalamak her zaman doğru değildir. Eğer mutlaka bu yöntemi kullanmak istiyorsanız, sivilce siz bölgelerde uygulamalısınız.

No Response to "Sivilceler İçin Bakım"

Yorum Gönder